692342157, 883313773 modrys@modrys.pl
Moc atrakcji.

Zielone szkoły i białe szkoły

Zawoja – to malownicza miejscowość wypoczynkowa w Beskidach. Zawoja leży u stóp Babiej Góry (1725 m) nad rzeką Skawicą, stanowi punkt wypadowy dla turystyki w rejonie Babiej Góry, pasma Policy Miejscowość posiada bogate walory klimatyczne. Na jej terenie znajduje się Babiogórski Park Narodowy wpisany przez UNESCO na listę rezerwatów biosfery. Teren ten od wieków zamieszkują górale babiogórscy posiadający bardzo oryginalną kulturę ludową. Z tym właśnie folklorem spotkacie się Państwo w czasie pobytu w Modrysie. Dzięki swemu położeniu Zawoja stanowi doskonały punkt wypadowy do organizacji wycieczek do Wadowic, Krakowa czy Zakopanego.

Prosimy zapoznać się z ofertą na 2020 rok. Można wybrać gotowe programy. Do dyspozycji są też atrakcje z których możemy ułożyć program na Państwa życzenie.

 

zielone szkoły 2020.

3 dni w Zawoi

Przedstawiamy program przykładowy. Możemy przygotować dowolny program zawierający atrakcje, które proponujemy w czasie pobytu w Zawoi.

Cena za osobę, 3 dni

od 260 zł

DZIEŃ I:

Przyjazd do Zawoi ok. godz.11.00 – Zakwaterowanie.

Ruszamy w Góry – wycieczka adaptacyjna na punkt widokowy – Mokry Kozub

Obiad

Piernikowe Cuda” – warsztaty z pieczenia pierników. Będziemy jak prawdziwi cukiernicy – własnoręcznie przygotujemy ciastka piernikowe do pieczenia a potem je ozdobimy. Kolejna pamiątka do kolekcji.

Kolacja

Na Zowoju Śpasy” Łoj, wesoło, wesoło wszodzie tam sie stanie, gdzie przyjdzie muzyka i górolskie śpiywanie* „Na Zowoju Śpasy” to zajęcia integracyjne których tematem przewodnim będzie babiogórski folklor słowno-muzyczny dawnej i dzisiejszej Zawoi. Uczestnicy zajęć w mniejszych zespołach w formie zabawy stworzą góralską społeczność na „zarębku” (dawniej zarębek to część całej wioski). W czasie zajęć zaśpiewają, pogodajom i dowiedzą się skąd się bierze góralska muzyka, dowiedzą się co to heligonka a co akordeon – czym różni się prym od sekundu, a po co w kapeli basy. Popróbują gry na góralskich instrumentach (skrzypcach, basach, heligonce).

DZIEŃ II:

Śniadanie

Zawojski DEKORek mix.ceramic.mas, będziemy modelować w miękkiej glince, towrzyszył będzie nam gips plastyczny. Połączymy lepienie z rzeźbieniem oraz odlewaniem gipsu.Kilkoma technikami stworzymy dekor – stempel który trafi do kolekcji Waszych pamiątek z wyjazdów.

 

Obiad

Zajęcia  – cacane Patchworki – warsztaty twórcze wykonywania zabawek z filcu i skrawków materiałów.

Kolacja

Ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dla chętnych wieczorne mini kino

DZIEŃ III:

Śniadanie + prowiant

U podnóża Babiej Góry – zwiedzamy Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Zobaczymy z bliska faunę i florę babiogórską. Wystawa wzbogacona jest odgłosami zwierząt oraz prezentacją multimedialną o Babiej Górze oraz zwiedzanie skansenu zawojskiego.

Wyjazd w drogę powrotną.

Cena za osobę OBEJMUJE:

ATRAKCJE w programie,

OBIAD,

BILETY WSTĘPÓW 

Cena nie obejmuje kosztów transportu

Przez cały Pobyt

OPIEKA PILOTA – PRZEWODNIKA

Bezpłatny Pobyt Kadry – 1 os. na 10 uczestników.

Zapewniamy bezpłatny pobyt Kierowcy

PROGRAM

może być mdyfikowany o inne atracje z naszej listy zajęć, które można zobaczyć tutaj. Atrakcje dobieramy do długości trwania pobytu, wieku uczestników lub tematu wyjazdu.

5 dni w Zawoi

Przedstawiamy program przykładowy. Możemy przygotować dowolny program zawierający atrakcje, które proponujemy w czasie pobytu w Zawoi.

Cena za osobę, 5 dni

od 350 zł

DZIEŃ I

przyjazd do Zawoi
po drodze wizyta w Zawojskim Safarii – Park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i koza. Dzieci samodzielnie będą karmić zwierzęta.
Zakwaterowanie, obiad, omówienie planu zielonej szkoły
Spacer adaptacyjny po okolicy na szczyt – Mokry Kozub
kolacja
„Folklor na wesoło” spotkanie z góralami zawojskimi – prezentacja folkloru zawojskiego w dynamiczny, interaktywny i przystępny sposób.

 

DZIEŃ II

śniadanie,
wycieczka do ośrodka edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego. Podczas zwiedzania wystawy można usłyszeć odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie.
Niedaleko Muzeum zobaczymy Skansen Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe Rówienki. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa.
Obiad
zajęcia z malarstwa na szkle – wykonywanie obrazka na szybce w technice konturowej. Własnoręcznie robimy pamiątkę z Zawoi
Kolacja
Nasza Autorska Animacja “Babiogórskie Cejnieco”

Blok zajęć animacyjno-integracyjnych z folklorem babiogórskim w tle. Spotkanie, zajęcia, zabawy, budowanie zespołów. Uczestnicy poznają dawne zabawy zaczerpnięte z tradycji babiogórskich górali. Całość wypełnią SHORTy – krótkie zadania, zagadki, scenki tematyczne do wykonania w zespołach.

DZIEŃ III

śniadanie
Zajęcia Autorskie: Modrysowy Kompas – Gra Terenowa z elementami topografii, czytania mapy, obsługi kompasu, wyznaczania kierunków świata
obiad
Patchworkowe Cuda! Bardzo kreatywne warsztaty artystyczne. Wykonywanie zabawek z filcu i skrawków materiałów, kolorowych guzików, po prostu zabawki  bardzo „cacane”.
kolacja
Ognisko z pieczeniem kiełbasek i Quizem o Zawoi

 

DZIEŃ IV

Śniadanie
Wycieczka ścieżką edukacyjną Babiogórskiego Parku Narodowego
Obiad,
“Piernikowe Cuda” – prelekcja na temat pszczół i ich hodowli następnie własnoręcznie wykonanie i ozdobienie pierników oraz okazja do skosztowania miodu
Eko – Sianko – warsztaty wykonywania figurek z siana, każdy uczestnik może wykonać zabawki pod okiem twórców ludowych,
Kolacja
na zakończenie zielonej szkoły DISCO, może być także z Instruktorem Tańca Nowoczesnego.

DZIEŃ V

śniadanie
wyjazd w drogę powrotną i po drodze wizyta w Marcówce w Zagrodzie Edukacyjnej. Odbędą się zajęcia interaktywne „Jak to dawniej na szałasie bywało”. Zajęcia prowadzi certyfikowany Baca. Dzieci w prawdziwej wiejskiej zagrodzie dowiedzą się jak wyrabia się oscypki, samodzielnie zrobią i zjedzą Moskole (placki), nakarmią owce, wydoją kozę, zagrają na trombicie i dowiedzą się wielu różnych wiadomości dotyczących życia na Hali wśród owiec i innych zwierząt.

Cena za osobę OBEJMUJE:

ATRAKCJE w programie,

OBIAD,

BILETY WSTĘPÓW 

Cena nie obejmuje kosztów transportu

Przez cały Pobyt

OPIEKA PILOTA – PRZEWODNIKA

Bezpłatny Pobyt Kadry – 1 os. na 10 uczestników.

Zapewniamy bezpłatny pobyt Kierowcy

PROGRAM

może być mdyfikowany o inne atracje z naszej listy zajęć, które można zobaczyć tutaj. Atrakcje dobieramy do długości trwania pobytu, wieku uczestników lub tematu wyjazdu.

Pokoje

Pokoje różnej wielkości wyposażyliśmy w wygodne łóżka, funkcjonalne szafy i szafki nocne. W każdym pokoju łazienka, tv i wifi.

Jadalnia

Przestronna jadalnia z oknami na południe. Słońce wypełnia to miejsce  przez cały rok.

Sala rekreacyjna

Do dyspozycji gości sala z bilardem, ping-pongiem. Tutaj można też potańczyć. Czasem zamieniamy tę salę w domowe kino.

Boisko

Basen Letni

Miejsce na ognisko

 

Przygotujemy

program na Życzenie. Wszystkie pobyty w Modrysie są przez nas animowane. Atrakcji mamy Moc.

atrakcje

jak spędzamy czas w Zawoi

Na każdą porę roku i każdy czas trwania pobytu. Proponujemy moc atrakcji, wycieczek, spacerów, zajęć manualnych i gier terenowych.

Górskie wyprawy

Ciekawe zajęcia

Zawoja to dobry kierunek

Zadzwoń lub napisz

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, przygotujemy ofertę. Zaproponujemy program pobytu wraz z kalkulacją. 

33 4833251, 692342157, 883313773
Zawoja 2528
modrys@modrys.pl